Bayburt Haber Portalı
Fatih Dündar
Bayder
Bayburt Tv
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ozeluzmanlar
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905449449903
  • https://twitter.com/OZELUZMANLAR
  • https://www.instagram.com/ozeluzmanlar
  • https://www.youtube.com/channel/UCEnved0dOp5-UdWS5a177-Q/featured
HİJYEN NOKTASI
FİZYOTERAPİ
BİREYSEL EĞİTİM
VELİ BEKLEME SALONU
ULV DEZENFEKTAN MAKİNASI İLE GÜNLÜK İLAÇLAMA
Linkler
Hava Durumu
Saat
Takvim

ÖDES Programı Etkinlikleri

 ÖDES Programı çerçevesinde Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu tarafından yürütülen "Özel Kardeşlerimizle Hayatı Beraber Yaşayalım" projesi faaliyetlerini sürdürüyor.

Proje faaliyetleri hakkında basına bilgi veren Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Abdullah Şahin, projelerinin önemli faaliyetlerinden biri olan Beyazay Köşelerinin il merkezindeki 28 ilköğretim ve Ortaöğretim okullarında oluşturulduğunu belirtti.

Okullarda Beyazay kulüplerinin oluşturulmasının tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Şahin, "Beyazay Kulüplerini önemsiyoruz. Çünkü oluşturulacak bu kollarla yeni nesillerimiz farklılıklarından dolayı çeşitli engellere maruz kalan, dünyadan tecrit edilen, toplumdan soyutlanan, bunun sonucunda yalnızlaşan büyük bir nüfus kitlesine sahip özel kardeşlerinin farkına varıp, onlara karşı duyarlılık kazanacaklardır. Kulüp çalışmalarımızla ve öğretmenlerimizin destekleriyle farklı olanla bütünleşen, kaynaşan, birbirini destekleyen, dayanışmayı prensip haline getiren duyarlı bir toplumun da oluşmasına katkı sunmuş olacağız" dedi.

Projenin Koordinatörü Okutman Mutlu Adak ise Beyazay Köşeleri için merkezdeki bütün okullarda panolar düzenlendiğini belirterek, "Projemiz kapsamında basılan afişlerimizi panolarımıza astık ve okul müdürlerimizi proje ortağımız Beyazay Derneği Bayburt Şube Başkanı Serhat Kılıç ile beraber ziyaret ederek onlara projemizi ve Beyazay Kulüplerinin kurulma aşamasını anlattık" diye konuştu.

Adak, yakında kulüp faaliyetlerinin tamamlanacağını ve Bayburt'ta farkındalık seminerlerinin başlayacağını da sözlerine ekledi.

Proje ortağı Beyazay Derneği Şube Başkanı Serhat Kılıç ise projenin çok iyi şekilde yürütüldüğünü anlatarak, şunları kaydetti:

"Proje yürütücüsü ve proje ortağımız olan Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu gerçekten övgüyü hak ediyor. Başta Müdür bey olmak üzere bütün personeli projeyi sahiplenerek, özverili bir şekilde çalışıyor. Bu nedenle bu alanda faaliyet gösteren bir deneğin başkanı olarak özel kardeşlerimizin yanında olan, onlara sahip çıkan bu örnek çalışmaları sergileyen PMYO Müdürü Abdullah Şahin'e ve bütün okul personeline teşekkür ediyorum."3078 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret337077
Videolar
Bizi Facebook'tan Takip Edin
İNSTAGRAM