Bayburt Haber Portalı
Fatih Dündar
BayDer
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ozeluzmanlar
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905449449903
  • https://twitter.com/OZELUZMANLAR
  • https://www.instagram.com/ozeluzmanlar
  • https://www.youtube.com/channel/UCEnved0dOp5-UdWS5a177-Q/featured
HİJYEN NOKTASI
COVİD-19 NORMALLEŞME TOPLANTISI
SERVİSTE COVİD-19 TEDBİRİ
VELİ BEKLEME SOSYAL MESAFE DÜZENİ
ULV DEZENFEKTAN MAKİNASI İLE GÜNLÜK İLAÇLAMA
MASKE KULLAN
14 KURAL
15 HAZİRANDA BAŞLIYORUZ...
ELLERİNİZİ SIK YIKAYINIZ
KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT
Linkler
Hava Durumu
Saat
Takvim

Uzmanlar Özel Eğitim Kurumlarına Anlamlı Ziyaret

 10–16 Mayıs tarihleri arasında Kutlanan Engelliler haftası dolasıyla Sağlık İl Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Demirtaş, Halk Sağlığı İl Müdür Yardımcısı Dr. Esra Gavgalı, Sağlık Müdürlüğü Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü Fikret Lökoğlu, ve Sağlık Müdürlüğü çalışanı Serdar Karaca Uzmanlar Özel Eğitim Kurumlarını ziyaret ederek engelli çocuklara hediyeler dağıttı.

Heyet, kurucu Müdür ve Beyazay Derneği Bayburt Şube Başkanı Serhat Kılıç’tan Eğitim Kurumu hakkında bilgiler aldı.

Sağlık İl Müdür Yardımcısı Dr. Demirtaş bu haftada engelli vatandaşların sorunlarına çözüm bulma noktasında farkındalık oluşturulmaya çalışıldığına değinerek, "Bugün sağlıklı bir insan olabiliriz, ancak yarın bizlerin de engelli olmayacağının bir garantisi yoktur. Engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmak, onların sorunlarına çözüm bulmak her şeyden önce bir insanlık görevidir.Bu duygu ve düşüncelerle engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin sorunlarının en aza indiği güzel bir gelecek dileklerimle, selam ve saygılarımı sunuyorum. "dedi.

Halk Sağlığı İl Müdür Yardımcısı Dr. Gavgalı  ise, çağdaş toplumların en önemli özelliklerinden birinin toplumdaki engelli yurttaşlara sahip çıkılması olduğunu ifade ederek,  engeli olan insanların sağlık, sosyal yaşam ve istihdam gibi yaşamsal hizmetlerden tam bir şekilde yararlanmalarının onların en temel hakları olduğunu söyledi.

"Bir insanın engelli olması o insanın tercihi değildir" diyen Gavgalı, "Unutmamalıyız ki, engelli olmak doğuştan olduğu gibi sonradan da herhangi bir hastalık ya da kaza

sonucu gerçekleşebilecek bir durumdur. Bu noktada engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için devletle birlikte toplumun bütün kesimlerinin ortak hareket ederek gerekli çözümlerin üretilmesi sağlanmalıdır.Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmak, onları topluma kazandırmak tüm toplumun ve bizlerin asli görevidir.." dedi.

Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü Lökoğlu ise Kılıç ve Özel Eğitim Kurumlarıçalışanlarını verdikleri bu güzel, hayırlı hizmetten dolayı tebrik ett

 2872 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret326018
Videolar
Bizi Facebook'tan Takip Edin
İNSTAGRAM