Bayburt Haber Portalı
Fatih Dündar
Bayder
Bayburt Tv
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ozeluzmanlar
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905449449903
  • https://twitter.com/OZELUZMANLAR
  • https://www.instagram.com/ozeluzmanlar
  • https://www.youtube.com/channel/UCEnved0dOp5-UdWS5a177-Q/featured
HİJYEN NOKTASI
FİZYOTERAPİ
BİREYSEL EĞİTİM
VELİ BEKLEME SALONU
ULV DEZENFEKTAN MAKİNASI İLE GÜNLÜK İLAÇLAMA
Linkler
Hava Durumu
Saat
Takvim

Kan Bağışına Yoğun İlgi Devam Ediyor

 

Peyami Sefa KARABACAK- (BSB)- Engelliler Haftası münasebetiyle Sakatlar Derneği Bayburt Şubesi, Uzmanlar Özel Eğitim Merkezi Bayburt Şubesi, Türkiye Kızılay Derneği Bayburt Şubesi ve Bayburt Belediyesi’nin katkılarıyla kan bağışı günleri düzenlendi.  

Şehit Nusret Bahçesi’nin çocuk parkının yanındaki alanda düzenlenen kan bağışı bugün (16 Mayıs Çarşamba) akşama kadar sürecek.

Kan bağışına Bayburt Belediye Başkanı Raif Kalekahyası katılıp destek verirken Uzmanlar Özel Eğitim Merkezi Bayburt Şubesi Başkanı Serhat Kılıç, Bayburt Gençlik Konseyi Başkanı Emre Kiki, Bayburt Zaman Gazetesi Temsilcisi Haydar Tatlı, Bayburt Sıla ve Bülten editörü Peyami Sefa Karabacak, Bayburt Sonhaber Genel Yayın Yönetmeni Necati Mercimek gibi Bayburt’taki medya çalışanları ve sivil toplum kuruluşları da kan bağışına kan vererek destek oldu.

Uzmanlar Özel Eğitim Merkezi Bayburt Şubesi Serhat Kılıç özürlüler için düzenlemiş olan kan bağışına çok yoğun ilgi olduğunu belirterek " Bu ilgi bizi memnun ediyor. Bu yaptığımız bağışlar inşallah insanlarda bilinç seviyesinin yükselmesine ve bunun engelliler açısından yapılmasının ülke açısından ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bu etkinlikle ulusal ve yerel anlamda insanlarda farkındalık bilincinin artmasını temenni ediyorum. İnşallah hayırlı olur. " dedi.

Diğer yandan Doğu Anadolu Bölge Kan Merkezi Kan Bağışı Kazanım Uzmanı Selçuk Dağtekin bölgenin günde 150 ünite kana ihtiyacı olduğunu belirterek şu bilgileri verdi: " 16 Mayıs akşamına kadar kan bağışımız sürecek. Günlük 100 ünite kan bağışı bekliyoruz. Doğu Anadolu Bölgesel Kan Merkezi, Bayburt, Kars, Ardahan, Ağrı, Erzincan illerindeki devlet, üniversite ve özel hastanelerine hizmet veriyor. Bizim bölge için her gün 150 ünite kan almamız gerekiyor. İnsanların sosyal sorumluluk bilinci altında kan bağışı yapmalarını bekliyoruz. Kan sürekli bir ihtiyaç. Genelde insanlar trafik kazası ve acil yaralanmalarda kana ihtiyaç olduğunu algılıyor ama düzenli olarak kana ihtiyaç duyan insanlarımız var. Kan bir gün bize de lazım olabilir. Erkekler yılda 4 defa, bayanlarda yılda 3 defa kan bağışında bulunabilir. "

Bayburt Sakatlar Derneği Başkanı Aydın Soysal yanında derneğin kurucu başkanı da kan bağışı etkinliğine destek verdi.2943 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret337076
Videolar
Bizi Facebook'tan Takip Edin
İNSTAGRAM