Bayburt Haber Portalı
Fatih Dündar
BayDer
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ozeluzmanlar
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905449449903
  • https://twitter.com/OZELUZMANLAR
  • https://www.instagram.com/ozeluzmanlar
  • https://www.youtube.com/channel/UCEnved0dOp5-UdWS5a177-Q/featured
HİJYEN NOKTASI
COVİD-19 NORMALLEŞME TOPLANTISI
SERVİSTE COVİD-19 TEDBİRİ
VELİ BEKLEME SOSYAL MESAFE DÜZENİ
ULV DEZENFEKTAN MAKİNASI İLE GÜNLÜK İLAÇLAMA
MASKE KULLAN
14 KURAL
15 HAZİRANDA BAŞLIYORUZ...
ELLERİNİZİ SIK YIKAYINIZ
KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT
Linkler
Hava Durumu
Saat
Takvim

ÖZEL ÇOCUKLARIMIZ İZCİ KAMPINDA

Yenişehir Parkı yakınlarındaki alanda yapılan kampa Uzmanlar Rehabilitasyon Merkezi'ndeki 15 öğrenci katıldı. Bayburt Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu’nda sınıf öğretmeni, gençlik merkezi tiyatro eğitimeni, Milli Eğitim Müdürlüğü’nde uzun süre izci liderliği yapan  kamp görevlisi Murat Köse kampın çok verimli geçtiğini söyledi.

Köse, kampın özel çocukların üzerinde etkili olduğunu ise şöyle anlattı:  " Kendilerine ait bir çadırları var. Burada kalarak özgüvenlerini artırmış oluyorlar. Bunun yanında özbakım becerilerinin gelişimi, bağımsız hareket eğitimleri özel çocuklarda çok etkili. Aynı zamanda bu kampa katıldıklarından dolayı çok mutlular. Evde kalıp da sabah erkenden kampa katılan down sendromlu bir kızımız var. Bugün araca yetişememiş. Kampa 16 sularında geldi. Tüm boyunca annesine ‘haydi kampa, haydi kampa’ diye yalvarmış ve serzenişte bulunmuş. Kampın süresi az olmasına rağmen bu özel kızımız kampı sevdiği için buraya gelmek istiyor. Bu tür çocuklar özel çocuklar oldukları için özel etkinlik istiyorlar. Özel çocuklarımız için eğitim uygulama okulunda da çalıştım ben. Kimse yarına engelsiz kalkacam diye düşünmesin. Herkes engelli adayı" diye konuştu.

   Kamp süreci boyunca Uzmanlar Özel Eğitim Okulu kurucu müdürü Serhat KILIÇ  özel çocuklarımızı sık sık ziyaret ederek onları yalnız bırakmadı. 2882 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret326021
Videolar
Bizi Facebook'tan Takip Edin
İNSTAGRAM