Bayburt Haber Portalı
Fatih Dündar
BayDer
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ozeluzmanlar
  • https://twitter.com/OZELUZMANLAR
UZAY TERAPİ SİSTEMİ
FİZYO TERAPİ ÜNİTESİ
BİREYSEL DERSLİK
İŞİTME BİREYSEL DERSLİK
GRUP EĞİTİM ODASI
Bizi Takip Edin

 

 

 

Takvim

Okul Ziyaretlerimiz


OKUL ZİYARETLERİ

Kurumumuzda kaynaştırma eğitimi alan öğrencilerin, okul ve sınıf yaşantıları ile eğitimsel ve gelişimsel amaçlı okul (yönetim, rehberlik servisi, sınıf öğretmeni) aile ve kurum arasındaki ilişki, iletişim ve işbirliğinin gereği olarak ziyaretleri yapılır.
            Kurumumuzda bu konuda tam zamanlı kaynaştırma eğitimi okul öncesi dönemden başlayarak, tüm eğitim dönemlerini kapsar.
            Her öğrencinin kaynaştırma eğitimine devam ettiği okulla ilgili, kurum tarafından düzenlenmiş ve aile tarafından bilgileri doğrulanmış okul bilgi formu vardır.
            Okul ziyareti çocuğun özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti ile kaynaştırma eğitiminin içerik, süreç, amaç ve yöntemleri açısından örtüşmesini sağlamak, eğitimde akıcı bir bütünlük, tutum ve yaklaşım oluşturmak ve eğitim kalitesini yükseltmek amacıyla gerçekleştirilir. Okul ziyaretlerinde kurum tarafından düzenlenmiş olan görüşme formu kullanılır. Yönetim, ekip ve aile görüşme süreç, sonuç ve faydaları konusunda bilgilendirilir. Önerilen yaklaşımlar ve tutumlar görüşme formuna kaydedilir.
            Okullun yönetim, öğretmen, program ve rehberlik servisi hazır oluşluk, kabul ve yeterlilik düzey ve olgunluklarına veya öğrencinin engelinin türü, derecesi, özbakım becerileri ve sosyal uyumu, davranış problemleri, gelişimsel kısıtlılığı gibi nedenlerle ekip – aile ve yönetim tarafından, durum değerlendirmelerde öğrencinin yüksek gelişimsel çıkarlar ve ihtiyaçları göz önüne alınarak, ailelerle birlikte kaynaştırma eğitimine hazır bulunuşluk değerlendirmesi yapılır. Bu konudaki yetki Rehberlik Araştırma Merkezlerine (RAM) aittir. Aile bilgilendirilerek, Rehberlik Araştırma Merkezlerine (RAM) yönlendirilir. Kurumun ve kaynaştırma öğrencisinin olduğu okulların yazılı – resmi talepleri üzerine yönetim ve ekipçe değerlendirerek, özel eğitim ve kaynaştırma seminerleri düzenlemektedir.
           
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret286057
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.70065.7234
Euro6.31536.3406
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 28° 12°
Saat

Bizi Facebook'tan Takip Edin