Bayburt Haber Portalı
Fatih Dündar
Bayder
Bayburt Tv
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ozeluzmanlar
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905449449903
  • https://twitter.com/OZELUZMANLAR
  • https://www.instagram.com/ozeluzmanlar
  • https://www.youtube.com/channel/UCEnved0dOp5-UdWS5a177-Q/featured
HİJYEN NOKTASI
FİZYOTERAPİ
BİREYSEL EĞİTİM
VELİ BEKLEME SALONU
ULV DEZENFEKTAN MAKİNASI İLE GÜNLÜK İLAÇLAMA
Linkler
Hava Durumu
Saat
Takvim

Tanılama Ve Değerlendirmede Adımlar


Tanılama Ve Değerlendirmede Adımlar

1) Tarama _ Belirleme; Öğrencinin doğal ilişki iletişim biçimleri gözlemlenir. Okul performansı ya da gelişimsel alanlardaki sorunlarına bağlı olarak potansiyel yetersizlik durumuna sahip olup olmadığı değerlendirilir.

2) Değerlendirme; Eğitimsel Gelişimsel Değerlendirme birimi, ekip üyeleri öğrencinin yaş ve gelişimine uygun test araç gereç materyal ve envanterleri ile gelişimini değerlendirir. Bu araçlarla çocuğun mevcut beceri ve ihtiyaçları çocuğun üzerinde etkili olabilecek yöntemler, yaşadığı çevre de değerlendirilir.

3) Konsültasyon; Ekip üyeleri çocuğun genel gelişimsel düzeyi, eğitimsel performansı, uygulanan değerlendirme araçları sonuçlarını ve ihtiyaç olan eğitim ve programların neler olabileceğini paylaşırlar.

4) Aile Görüşmesi; Birim üyeleri yapmış oldukları değerlendirme ve çalışmaları ve öngördükleri programları aile ile paylaşırlar.

5) Eğitsel Program Planlaması; Uygulanan ön değerlendirme sonuçları yorumlanarak detaylı  detaylı değerlendirme sürecine geçilir. Ayrıntılı değerlendirme test araç ve gereçleri uygulanır, çocuğun yapamadıklarının yanı sıra yapabildikleri ve yapabilecekleri de detaylı olarak saptanarak çalışma planı programı oluşturulur. Belirli dönem aralıklarla değerlendirmeler tekrarlanarak gelişme ve ihtiyaçlar yeniden gözden geçirilir ve uygulanan program çocuğun performansına bağlı olarak çeşitlendirilip geliştirilir. Her bir aşama aile ile paylaşılır. Mevcut çalışma sürecine çocuğun kapasitesinin en alt ve en üst noktaları, ilgi ve yetenekleri ışığında başarı duygusunu deneyimletmeli, özgüveni desteklenmiş bağımsız bireyler yetiştirebilmek temel hareket noktamız olmaktadır.

Tüm bu çalışmalar esnasında mümkün olduğunca ayrıntılı kapsamlı değerlendirme yapabilmek amacıyla zaman zaman eğitimsel programa alınan öğrencilerin ev – kreş – okul gibi doğal ortamlarında değerlendirme ekibimiz tarafından gözlemlenmesi, yakın çevresindeki bireylerle o ortamda görüşülmesi uygulanan eğitim programının çocuğun tüm yaşam alanına dokunabilmesi ve hayatında etkili olabilmesi için son derece önemlidir.

Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret355502
Videolar
Bizi Facebook'tan Takip Edin